Multirecydywista znów za kratkami - wlubelskim.pl

Multirecydywista znów za kratkami

Policjanci zatrzymali 35-latka, który poszukiwany był przez policjantów jako sprawca rozboju na studencie.

Do rozboju doszło w nocy z 31 października na 1 listopada. – Ze zgłoszenia wynikało, ze nieznany sprawca na jednej z lubelskich ulic napadł na wracającego z imprezy studenta. Napastnik kilkakrotnie pobił swoją ofiarę żądając wydania pieniędzy. Przewrócony na chodnik młody mężczyzna wydał gotówkę. To jednak nie zadowoliło w zupełności sprawcy, bo jeszcze wyrwał mu telefon i z ręki ściągnął zegarek – relacjonuje Anna Kamola z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Pokrzywdzony nie odniósł poważniejszych obrażeń. Tymczasem prowadzący sprawę policjanci z II komisariatu ustalili, że rozboju mógł dokonać jeden ze znanych im mieszkańców miasta. O przestępstwo podejrzewali 35-latka, który w przeszłości dokonywał podobnych czynów. 35-latek za rozboje przesiedział za kratkami w sumie 12 lat. Dwa lata temu wyszedł na wolność, jednak, jak widać, powrócił do „przestępczego fachu”.

– Mężczyzna został zatrzymany przed kilkoma dniami przez policjantów z Oddziału Prewencji Policji w centrum miasta. Nie próbował ucieczki. Dorowadzony do prokuratury usłyszał zarzut rozboju w warunkach multirecydywy. Sąd aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy. 35-latek znów wrócił za kratki – informuje Anna Kamola z KWP Lublin.

Za rozbój w warunkach multirecydywy kodeks karny przewiduje karę nawet do 18 lat więzienia.