Dlaczego pod Milejowem nie chcą krematorium? - wlubelskim.pl

Dlaczego pod Milejowem nie chcą krematorium?

I dlaczego działaczka PSL ma kłopoty z prawem. M.in. o tym można przeczytać w najnowszym numerze czasopisma „Nasza Lubelszczyzna”.

Najnowszy, trzeci numer miesięcznika „Nasza Lubelszczyzna” pojawił się niedawno na rynku. W czasopiśmie można przeczytać m.in. o tym, że mieszkańcy gminy Milejów nie chcą krematorium. „Wojewoda powiedział NIE dla tak kontrowersyjnej inwestycji. Sąd jednak podjął decyzję korzystną dla inwestora, wbrew sprzeciwowi mieszkańców” – czytamy na pierwszej stronie „Naszej Lubelszczyzny”.

W tym samym numerze pojawia się też artykuł na temat kłopotów z prawem działaczki PSL z Puław.

Ale „Nasza Lubelszczyzna” to nie tylko tematy interwencyjne. Pismo oferuje sporą dawkę relacji z imprez charytatywnych, biznesowych i społecznych z całego regionu oraz publicystykę – felietony w czasopiśmie publikuje Ludwik Roman Sikora, pełnomocnik wojewody lubelskiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Gazeta, której trzeci numer ukazał się w ostatnich dniach września, jest dostępna w niektórych sklepach i instytucjach na terenie całego województwa.

Redakcja zapewnia, że gazeta ma być „kopalnią wiedzy na temat tego co dzieje się w regionie”, będzie zaglądać do „każdej gminy, rozmawiać z ludźmi” i bardzo zależy jej na współpracy z czytelnikami.