Nowy inwestor w Kraśniku - wlubelskim.pl

Nowy inwestor w Kraśniku

Producent opakowań drukowanych szykuje inwestycje w kraśnickiej strefie ekonomicznej.

– Zakład Opakowań Drukowanych Rolflex niebawem rozpocznie inwestycję w TSSE EURO-PARK WISŁOSAN Podstrefa Kraśnik – informuje Emilia Łukasik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Kraśniku.
Firma została założona w 1964 r. jako zakład rzemieślniczy-wielobranżowy. Początkowo zakład zajmował się świadczeniem usług w zakresie druku opakowań techniką fleksograficzną, między innymi na papierze i folii PP, folii na masło oraz pergaminie, ale z biegiem lat rozwijał się i otwierał nowe działy produkcji. Aktualnie zakład skoncentrowany głównie jest na produkcji aluminiowej folii nakrywkowej do blistrów dla zakładów farmaceutycznych i producentów suplementów diety.

– Właściciel planuje w całości przenieść dotychczasową działalność na teren strefy, a także rozszerzyć produkcję o nowe linie. Początkowo w zakładzie pracować będzie ok. 20 osób, a liczba ta będzie stale wzrastać. Inwestor rozpocznie prace budowlane w pierwszym kwartale 2018 r. – dodaje Emilia Łukasik.

Działka o pow. 0,6380 ha została oddana w wieczyste użytkowanie.

To nie pierwszy inwestor w kraśnickiej strefie. Działają tam już firma Ortis (producent okien, drzwi i stolarki okiennej), która rozpoczęła działalność w 2014 r., a także firma „WABO” (przetwórnia-owocowo warzywna). W 2016 r. inwestycję rozpoczęła firma „Stare Drewno”.