Flash Mob w imię sprawiedliwości - wlubelskim.pl

Flash Mob w imię sprawiedliwości

Magdalena Filipek-Sobczak

W lokalnych mediach społecznościowych pojawił się nowy trend. Wywołali go obywatele poirytowani  protestami opozycji przeciw reformie wymiaru sprawiedliwości. W czwartek 27 lipca o godzinie 13:00 przed Sądem Rejonowym w Lublinie może ona stracić monopol na uliczne protesty. Zwolennicy reformy organizują bowiem flash mob w imię sprawiedliwości.

Przeciwnicy wprowadzenia zmian w systemie sprawiedliwości biorą udział w protestach organizowanych od kilku dni przez opozycję sejmową (PO, Nowoczesna, PSL) w godzinach wieczornych przy siedzibie Sądu Okręgowego w Lublinie. Teraz swoją grupę adoratorów prawdopodobnie mieć będzie także Sąd Rejonowy. W czwartek 27 lipca o godzinie 13:00 odbędzie się tam prawdopodobnie flash mob w imię sprawiedliwości i demokracji.

Flash mob (błyskawiczny tłum) to określenie sztucznego tłumu ludzi gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków. Lubelskimi organizatorami tego typu akcji są użytkownicy mediów społecznościowych, którzy wzajemnie przekazują sobie grafikę zapraszającą na wydarzenie. Trudno ustalić lidera oraz konkretny scenariusz. Pewne jest to, że swoje zdanie zamierzają wyrazić obywatele, którzy oczekują reformy systemu sprawiedliwości.